lego_5

Kreativní hodinka

Znáte kreativní sady pro děti? Líbí se Vám, když Vaše děti ve volném čase vytváří něco, co je baví a co ještě navíc bude vkusnou ozdobou jejich pokojíčku? Nemáte čas, energii a možná se domníváte, že ani talent, zkoumat různé výtvarné techniky, studovat návody a dělat si doma nepořádek? Pokud jste se v tomto popisu poznali, je náš nový kroužek „Kreativní hodinka“ určený právě Vám, resp. Vašim dětem.

Záměrně se neptám, jestli baví tvořit Vaše děti, protože si myslím, že tvoření baví každé dítě. Tedy za předpokladu, že je mu tvořivá aktivita nabídnuta zajímavě, s respektem k jeho individualitě (ne všechny děti vydrží hodinu sedět u stolu) a pokud výsledek stojí za to. Kreativní tvoření zlepšuje jemnou motoriku a posiluje soustředěnost a trpělivost.

Kreativní sady pro děti vyrábí řada firem, setkat se s nimi můžete v hračkářství nebo papírnictví. Já osobně ráda pracuji s kreativními sadami francouzské značky Djeco, a to z následujících důvodů:
Výtvarné zpracování je vždy originální
Technické provedení je perfektní
Výběr podle věku dítěte nebo výtvarné techniky je široký
Každá sada obsahuje detailní návody k práci
A v neposlední řadě výsledný výtvor lze dále použít k dekorování dětského pokoje!

Všechny sady, se kterými budeme v kroužku pracovat a techniky, které budeme spolu s Vašimi dětmi objevovat, jsem vyzkoušela na svých vlastních dětech, návody pročetla a postupy promyslela tak, aby byly pro děti jednoduché, srozumitelné a zábavné.

A jak bude kroužek prakticky probíhat? Ke každému tématu dostanou děti na výběr z několika motivů, obdrží návody, pomůcky, vysvětlíme si postup a pak se vrhneme na dílo! Kroužek bude trvat hodinu, někdo za tu dobu stihne dílo dokončit, jiný ne, na konci pak všichni dostanou vše potřebné v taštičce s sebou domů a navíc i tipy, jak s hotovým výtvorem naložit a jak jej co nejlépe vystavit na odiv ostatním!

Témata kroužků se budou měnit a nebudeme se omezovat jen na kreativní sady od značky Djeco. Připravuji například tato další témata:
Mozaikování (obrázky tvořené z malých barevných čtverečků)
Pískování (obrázky tvořené pomocí barevných písků)
Kartonové hračky (skládání a pomalování)
A další!

Kroužek se bude konat nepravidelně, cca 1x za měsíc, termíny budou zveřejněny vždy na našich webových stránkách.

Cena za dítě je 220 – 250 Kč podle konkrétní použité výtvarné sady, cena bude upřesněna u každého termínu dopředu.

Registrace a platba předem je nutná. Kroužek se uskuteční při minimálním počtu 5 zaregistrovaných dětí. Maximální počet dětí na kroužku je 10.

Kroužek je vhodný pro děti od cca 5 let, u mladších dětí je nutná individuální domluva s ohledem na téma a techniku.

Lektorka: Jaroslava Wiedermannová

Termíny pro školní rok 2017-2018

23/10
13/11
04/12
08/01
12/02
05/03
02/04
14/05
04/06