top of page

Naše tipy pro vás:

Univerzita volného času

Studium různých oborů s vysoce kvalitními lektory nabízí Centrum celoživotního vzdělávání vedené Ing. Danou Steinovou. Přednášky Univerzity volného času probíhají v kulturním zařízení Domovina, Na Maninách 32 a, na Praze 7. Podzimní semestr začíná v říjnu a vypsáno je celkem 12 oborů. Více na www.aktivnistari.eu.

 

Nabídka Městské knihovny v Praze

Ústřední knihovna na Mariánském náměstí nabízí mnohem víc než jen půjčení knížek. Konají se tady vzdělávací přednášky, koncerty, promítají se tu filmy. Knihovna organizuje i procházky po Praze.

Více na www.mlp.cz

 

Dostupná Šumava

Tento program je určený pro seniory a držitele ZTP, ZTPP. Jde o cyklus zájezdů po Národním parku Šumava, kam se návštěvníci mohou jinak dostat pouze pěšky nebo na kole. Nevede tam žádná veřejná cesta. Zájezdy se konají každoročně na podzim v září a říjnu a pak od poloviny května do konce června. Autobusy vyjíždí pravidelně ze Sušice a Vimperku. Hlásit se mohou jednotlivci i celé skupiny. Základní cena celodenního zájezdu je 400 CZK. Rezervace na ČSAD Plzeň (tel. 602533691 v pracovní dny 8-14 hod.)

Program setkání seniorů v roce 2023:

I v příštím roce pro vás připravujeme zajímavé přednášky, které mohou obohatit pravidelná setkávání seniorů. Cyklus přednášek na téma Poznejte svou obec bude probíhat v kavárně Centru K8 nebo v okolní přírodě. Program je určen především seniorům, ale budeme rádi, když se zapojí i mladší ročníky a děti. 

S přednáškami, zatím jednotlivými, jsme začali již v minulých dvou letech a setkaly se s velkým zájmem. To nás přivedlo na myšlenku uceleného cyklu, kde bychom mohli pozvat odborníky na jednotlivá témata. Program je rozplánován na celý rok, každý měsíc jedna přednáška/procházka. Výjimkou jsou letní prázdniny a prosinec, kdy je program zaměřen předvánočně. 

leden 2023 - Osobnosti spojené s Chuchlí, přednášející Tomáš Hromádka

únor 2023 - Historie podnikání ve Velké Chuchli, přednášející Tomáš Hromádka

březen 2023 - Ptactvo v okolí Chuchle, Lesy ČR

duben 2023 - Květena v okolí Chuchle, příprava bylinných čajů, lektor Jana Vlková (předjednáno)

květen 2023 - Prehistorie Chuchle, vycházka za trilobity, Štěpán Rak

červen 2023 - Dravci, chov, setkání s covatelem Viktorem Čahojem (předjednáno)

září 2023 – Houbaření v Chuchli

říjen 2023 – Jak se do Chuchle cestovalo

listopad 2023 – První pražské hasičské muzeum ve  Velké Chuchli – Zbyněk Vožniak (předjednáno)

bottom of page